משפצים את המטבח על מנת להפוך אותו למקום המרכזי בבית שלכם? רגע לפני שאתם מתחילים, ראוי לדעת כי יש להתייחס למספר היבטים חשובים על מנת ליהנות מהתוצאה לאחר מכן. אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם בסיטואציה בה הבגדים שלהם נתקעים בארון הפתוח, הרי יש להקדיש לכך מחשבה ארוכה תוך היוועצות עם גורמים מתאימים.

הדבר הראשון אשר יש לתת עליו את הדגש הוא על השקעים בבית. כן, הם עשויים להפריע לכם ולהרוס את האחידות של הקרמיקה, אבל יש להביא בחשבון כי תכנון לא נכון של שקעים עשוי לפגוע ביעילות של העבודה במטבח.

דבר נוסף אשר יהיה עליכם להביא בחשבון זה נושא משטחי עבודה במטבח - ישנם מספר אורחי קבע המתיישבים באופן קבוע על המשטחים השונים לרבות סודה סטרים, מכונת קפה או אופה לחם - משטחי עבודה נחשבים למקום אסטרטגי וחשוב ביותר, דבר אשר הופך אותן לפיסות נדל"ן חשובות ביותר. המצב האידיאלי הוא מטבח הכולל 3 עמדות של משטחי עבודה.

דאגו לריצוף פרקטי

הטיפ הנוסף אשר נביא בפניכם הוא ריצוף פרקטי. אין ספק כי יש חשיבות עליונה לכך כי המטבח יהיה יפה, אך לצד היופי חשוב ביותר גם לוודא כי מדובר במקום פרקטי המאפשר סביבת עבודה נוחה.

עיצוב פנים המטבח  

בעת תכנון עיצוב פנים המטבח ההמלצה היא לעבוד עם מעצב פנים בוגר לימודי עיצוב פנים אשר יהיה ביכולתו לסייע לכם. טרם הבחירה בו, רצוי לבצע סקר מקיף על מנת לוודא כי אכן מדובר בבוגר אשר למד את התחום בצורה המקיפה ביותר ויש ביכולתו לתת לכם מענה רחב לכל השאלות שלכם על מנת ליהנות מעיצוב מוקפד בחלל המטבח.

במסגרת העבודה עימו תהיה לכם האפשרות לעבור על ארונות המטבח הקיימים ולבחון מה יש בהם על מנת לבדוק כי הכל תוכנן לפי התוכנית. אם פעם היה נהוג לאחסן את כלי האירוח במזנון אשר היה בסלון, הרי בשנים האחרונות ניתן לראות את השינוי הבא בדמות פתרונות יצירתיים כמו למשל ארונות אחסון נסתרים.

במסגרת עיצוב פנים המטבח יש חשיבות רבה לעדיפות האישית שלכם - כל מטבח צריך להיות מעוצב בהתאם להעדפה האישית של הדיירים המתגוררים בבית וכן להתאים לאביזרים והריהוט בצורה הטובה ביותר.

אין ספק כי מטבח יוקרתי מאפשר לדיירים ליהנות מהתוצאה, אך לצד היוקרה חשוב גם לבחון את הנושא הפרקטי.  אחד הדברים החשובים בעת עיצוב פנים המטבח הוא בחירת שיש. כיום ניתן לבחור שיש  קוריאן למטבח המאפשר ליהנות מיופי רב ומעניק סביבת עבודה נעימה למדי - באמצעות בחירה בשיש מסוג זה ניתן להפוך את המטבח למתחם אשר נעים מאד לשהות בו והוא ישמש אתכם בצורה הנעימה ביותר בכל זמן אשר תבחרו לשהות במקום.