קוריאן הוא חומר סינטטי חדשני, שהוגדר כפטנט, ורק בשנים האחרונות חדר לשוק באופן נרחב. הוא משמש כיום אנשי מקצוע רבים מתחום הבנייה, האדריכלות ועיצוב הפנים. הקוריאן הפך לפופולרי, כיוון שהוא מזכיר מאוד את השיש, הן במראה והן באיכויותיו, ולכן רבים נוהגים לכנותו שיש קוריאן.

למען האמת, יתרונותיו של הקוריאן אף עולים על יתרונות השיש, כיוון שהוא מתאפיין במראה יוקרתי ואלגנטי, אפשרויות עיצוב נרחבות ומגע נעים. הוא משמש לייצור אמבטיות, כיורים, רהיטים, דקורציות ומשטחי עבודה במטבח ומגיע במבחר עשיר של גוונים מכל צבעי הקשת, כולל קוריאן דמוי גרניט, אבן טבעית ועוד.

למעשה, ניתן ליצור באמצעותו עיצובים שלא מתאפשרים לביצוע בעזרת חומרים אחרים, הוא ניתן לפיסול ומעניק אפשרויות עיצוב בלתי מוגבלות. אפשר לקדוח בו, לעגל את פינותיו ואף ליצור באמצעותו משטחים חצי שקופים עם שילוב תאורה בצידם השני.

משטחים עשויי קוריאן לכל חלל

משטחי קוריאן מתאפיינים בקשיחות ואטימות, שהופכות אותם לבלתי חדירים, ולכן הם יעילים כל כך בשימוש לציפוי חזק ועמיד, שעומד גם במבחן הזמן. גמישותו הרבה של החומר מאפשרת ליצור ממנו עיצובים יחודיים. המשטחים ניתנים להתקנה ללא חיבור נראה לעין, אפילו סביב הכיור. מחירי המשטחים משתנים בהתאם לאורך המשטח, מורכבות העיצוב במשטח וסוג האלמנט אותו מעצבים באמצעותו.

מאחר ומשטחי הקוריאן מגיעים כמקשה אחת, ללא סדקים ושברים, הם נמצאו הגייניים במיוחד בבדיקות מעבדה, שהוכיחו שלא מתפתחים על גביהם בקטריות, חיידקים ופטריות, ואין אפשרות לחדירת מזיקים לתוכם.

מטבח קוריאני

משטחי קוריאן למטבח מעניקים את השילוב האולטימטיבי שבין יופי וחוזק. המראה העצמתי של הקוריאן אינו שנוי במחלוקת, ופרט להיותו אלמנט עיצובי שמוסיף המון אופי ונופך לחלל, הוא מעולה לשימוש במטבחים הודות לעמידותו בפני טמפרטורות גבוהות במיוחד, כתמי שמן, חיתוכי סכין וכדו'.. באמצעות שילוב גוונים ועיצובים ניתן להגשים כל חלום ולעצב מטבח יפה, איכותי ומרשים ביופיו.

קוריאן לחללים הרטובים של הבית

משטחי הקוריאן משמשים לעיצוב אמבטיות וכיורים, אך גם לחיפוי וציפוי קירות. מתאפיינים במראה מודרני חדשני או קלסי ומסורתי בהתאם לטעמו האישי של כל אחד, ולכן הוא הופך יותר ויותר פופולרי בקרב מעצבים, קבלנים ואנשי מקצוע נוספים.

קוריאן למשרד

השימוש בקוריאן הפך נפוץ במיוחד בקרב המגזר העסקי, וניתן לראות אותו ביותר ויותר משרדים, מרפאות, בתי מלון ועוד. סטריליות החומר, שפע אפשרויות העיצוב והמראה האלגנטי והיוקרתי ללא ספק משחקים תפקיד ומסייעים לנראות העסקים ולתדמיתם יחד.

חשוב וכדאי להבין שהשימוש בקוריאן במגזר העסקי בשילוב נכון של תאורה כמו גופי התאורה לעסקים מבית קמחי תאורה, יכולים להשלים את המראה העיצובי, לשדרג בצורה מופלאה את בית העסק ולמשוך אליו לקוחות חדשים. 

כיצד מתחזקים את הקוריאן?

יתרון נוסף שמצוי במשטחי קוריאן טמון בהיותם קלים לתחזוקה. על מנת להאריך את שנותיהם יש לנקוט בפעולות הבאות:

  • ניתן לנקות את המשטחים באמצעות מים וסבון או אקונומיקה, שיסירו בקלות גם כתמי שמן.
  • להסרת כתמים עקשנים מומלץ להיעזר בסקוטש ברייט.
  •  מומלץ להרחיק מהמשטחים חומרים כימיים חריפים, ביניהם אציטון, מדלל צבע, חומצה וכדו'. 
  • במקרים בהם דוהה צבעו של הקוריאן (לאחר כמה שנים) ניתן לחדשו באמצעות ליטוש, שנעשה על ידי אנשי מקצוע, ולהחזיר לו את הברק שאבד.
  • מומלץ לבצע ליטוש מידי שנתיים.

שיש קוריאן, השחקן החדש שמנפה את השיש ואת הגרניט פורצלן