בחירת התאורה למטבח שלנו משפיעה על הפונקציונליות של החלל ועל האווירה. אז אם אתם מתלבטים באיזו תאורה לבחור, הנה הדברים שכדאי לכם לשים לב אליהם עולם התאורה התפתח מאוד בשנים האחרונות, וכולל מגוון רחב של אפשרויות - החל מספוטים, דרך מנורות תקרה ועד מנורות הנתלות על קיר צדדי. ישנה חשיבות גדולה לבחירת התאורה באזור המטבח משום שהוא החדר המרכזי בבית - הוא לרוב ממוקם בכניסה ולכן מהווה מעין כרטיס ביקור לביתנו. בנוסף, זה החלל בו אנו מבלים זמן ניכר מיומנו - במטבח אנו מבשלים, אוכלים ומשוחחים עם בני המשפחה. אז הנה לפניכם כמה טיפים לבחירת תאורה למטבח שלכם.

תאורה נקודתית משולבת

מומלץ מאוד להתקין תאורות נקודתיות בעלות עמעם שיאירו על החלקים השונים במטבח –  ארונות המטבח, פינת האוכל, הכיור, משטח העבודה ועוד. כך תוכלו להדגיש את האזורים השונים במטבח בצורה נכונה, ולעמעם כל אזור לפי בחירתכם בהתאם לפעילות שלכם במטבח. לעוד פרטים על עיצוב מטבחים לחצו כאן.

בחירה בתאורה המתאימה לעיצוב המטבח

בעת בחירת התאורה למטבח, מומלץ מאוד להתחשב בעיצוב של שאר האלמנטים הממוקמים במטבח שלכם כמו הכיורים ומשטח העבודה. כך למשל, אם המטבח שלכם מעוצב בסגנון מודרני, מומלץ לבחור בתאורה לבית בעלת קו עיצוב דומה על מנת ליצור אחידות והרמוניה בעיצוב המטבח שלכם.

בחירת בנורות חסכוניות

ישנן מגוון רחב של נורות לבחירתכם, כמו נורות לד, ליבון, הלוגן, טונגסטן וקוורץ. כדאי לבחור בנורות חסכוניות כמו נורות לד שאינן צורכות אנרגיה כמו נורות אחרות.

פונקציונאליות של גופי התאורה

מעבר להיבט העיצובי, יש להקפיד על התקנת גופי תאורה כך שלא קרובים מדי לכיור ולכיריים. כך תמנעו נזק לגופי התאורה כתוצאה מאוכל, שומן ומים. 

שימו לב לאור הטבעי

לפני שאתם בוחרים בגופי תאורה למטבח, שימו לב לאופן שבו המטבח מואר מאור השמש. כך תוכלו לדעת עד כמה עליכם להוסיף תאורה מלאכותית שתפצה על המחסור באור הטבעי .

שימוש בספוטים

משטחי העבודה נוטים להיות האזור החשוך יותר במטבח, על אף שזהו האזור שצריך להיות מואר ככל האפשר. לכן, מומלץ להאיר את משטחי העבודה בעזרת ספוטים היושבים על פס צבירה ושניתן לכוון אותם ולהתאים אותם לצורכיכם.